4/05/2016, 12:35

Alkol ile savaşta yardımcı ürün ...

Haydi türkiye sigara ve alkol bağımlılığına karşı el ele mücadadele edelim.

Alkolikleri tedaviye razı etmek zor bir iştir.pek çok alkolik hastalığını inkar eder.alkolikler tedavi için başvurduklarında genellikle dibe vurmuşlardır yani sağlık, aile, meslek ve sosyalyaşamlarından büyük  kayıplar vermiş ve çaresiz duruma düşmüşlerdir.

Bu hale düşmeden önce alkolikler bu zevki terk etmeye pek yanaşmazlar ya da buna karar verseler de kolayca vazgeçerler. Önemli olan bu denli kayba uğramadan bu kısır döngüyü durdurmaktır.bu nedenle kişinin alkolik olduğu yani alkol karşısında zayıf hatta alkolün esiri olduğunu fark edip kabullenmesi düzelmenin başlangıç noktasını oluşturur.

Alkolik bir insan içmek için her zaman bir sebep bulur.bu mutluluk, mutsuzluk, gerginlik, üzüntü ve neşesizlik olabilir. Ayrıca içmek için her zaman fırsat yaratırlar.maç, av, parti, doğum günü, düğün, sünnet vs.

Uluslararası sigara ve alkolle mücadele derneği sigara ve alkol bağımlılığına uluslararası platformda yasal, sosyal ve hukuksal her türlü mücadeleyi vermek, toplumda sağlıklı ve faydalı nesiller yetişmesini sağlamak için var gücüyle çalışıyor.

Dergiler çıkararak okulları dolaşıyor, kampanyalar yapıyor, sigarayı bıraktırdıklarının adına fidanlar dikiyor, dönem dönem ünlü sanatçılarla organizasyonlar yaparak sigara ve alkol kampanyasına destek verenlere küçük altın ve teşekkür yazısı veriyor.dünyada sigara ve alkol bağımlılığına karşı geliştirilen yöntemleri araştırıyor ve doktora tezlerini türkçeye çevirerek binlerce sayfa akademik bilgiyi araştırıyor.hangi yöntem olursa olsun...

Çocuklarımızın rızkını, alnımızın terini sigara, alkol ve bağımlılık yapıcı maddelere vermeyelim.uluslararası sigara şirketlerinin esiri olmayalım.çocuklarımıza dumansız yaşamla örnek olalım.